Czy Rada Rodziców rzeczywiście może działać samodzielnie?

Forum Rodziców Fora Rodzic w szkole Czy Rada Rodziców rzeczywiście może działać samodzielnie?

Ten temat zawiera 0 odpowiedzi, ma 1 wpis i był aktualizowany ostatnio przez  admin 3 lata, 12 miesiące temu.

 • Autor
  Wpis
 • #154

  admin
  Administrator

  Kolejnym problemem jest lansowanie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej poglądu, jakoby rada rodziców, nie będąc podmiotem samodzielnym nie miała możliwości zakładania odrębnego rachunku bankowego, jak również samodzielnego dokonywania zakupów. Ostatnio pojawiła się również taka interpretacja, którą utrzymało kilka Sądów Administracyjnych, że dysponentem pieniędzy rodziców jest dyrektor szkoły. W skutek tego znaczna część dyrektorów szkoły swobodnie wydaje pieniądze rodziców bez pytania kogokolwiek o zdanie.

  Środowiska rodziców żądały wprowadzenia przepisów umożliwiających Radom Pedagogicznym posiadanie własnych rachunków bankowych, nawiązywania stosunków pracy, umówi o dzieło, zleceń oraz dokonywania zakupów towarów i usług służących działalności szkoły.

  Nie ulega wątpliwości, że po wielu latach walk udało się do ustawodawstwa wprowadzić zapisy wprowadzające upodmiotowienie rodziców. Jednak w skutek nieprzychylnej polityki władz oświatowych przez ostatnie 8 lat praktyka jest nieco inna.

Musisz być zalogowany aby pisać posty