Odpowiedz do: tzw. edukacja antydyskryminacyjna (EA)

Forum Rodziców Fora Zagrożenia tzw. edukacja antydyskryminacyjna (EA) Odpowiedz do: tzw. edukacja antydyskryminacyjna (EA)

#213

Konkretne organizacje wdrażające tzw. edukację antydyskryminacyjną to np.:
Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA) oraz Fundacja na rzecz Różnorodności Społecznej (FRS). Obie ściśle współpracują z Kampanią Przeciw Homofobii (KPH), czołową organizacją homoseksualistów w Polsce. FRS na swojej stronie (
http://ffrs.org.pl/aktualne-dzialania/programy-edukacyjne/szkolne-kodeksy-r%c3%b3wnego-traktowania/ )
informowała o 14 realizowanych projektach, jednak dane na stronie nie są aktualne – jak sami piszą, dotyczą projektów rozpoczętych w roku szkolnym 2014/2015. Oto warszawskie szkoły z tej listy:

Projekty rozpoczęte w roku szkolnym 2013/2014
Szkoła Podstawowa nr 264 im. Gabrieli Mistral w Warszawie (woj. mazowieckie).
Szkoła Podstawowa nr 258 im. gen. Jakuba Jasińskiego w Warszawie (woj. mazowieckie),

Projekty rozpoczęte w roku szkolnym 2014/2015
Gimnazjum nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie (woj. mazowieckie),
Szkoła Podstawowa Nr 260 im. Jana Matejki w Warszawie (woj. mazowieckie),
Gimnazjum nr 150 dla młodzieży z problemami szkolnymi w Warszawie (woj. mazowieckie),

Wśród nich jest szkoła o której pisałem w pierwszym wpisie (powyżej). Nie wiemy, czy i ile szkół zdołała pozyskać dla swoich projektów FRS od tamtej pory.
Google pokazują co najmniej 30 szkół lub zespołów szkół z wdrożonymi kodeksami równego traktowania, ale jest ich chyba więcej.
Są też i inne projekty, jak „Szkoła równego traktowania” prowadzony przez Fundację im. Geremka. W czerwcu 2015 wg informacji prasowej miało być 60 takich szkół w Polsce.

Nasze forum ma posłużyć monitorowaniu tych zjawisk, więc postaramy się zebrać i opublikować na stronie oir.com.pl listę szkół, w których edukacja antydyskryminacyjna się pojawiła. Na razie na podstawie kwerendy w Internecie, potem może na podstawie sygnałów rodziców, jeśli takie otrzymamy.